صادقانه

گاه نوشته های امیر صالحی

فروشگاه وسایل خانه یا نمایشگاه بدحجابی!!!

امشب داشتم از خیابان پیغمبریه رد می شدم که چشمم به فروشگاه جدیدالتاسیس خانه و کاشانه افتاد و همینطوری تصمیم گرفتم که از سر بیکاری سری به این فروشگاه که همه اجناسش چینی الاصل و 1000و2000و3000 تومان بود بزنم!(حتما الان کلی تبلیغ برای این فروشگاه شد).

با توجه به اینکه اکثریت وسایل این فروشگاه رو اجناس چینی ارزان قیمت پر کرده بود جمعیت خوبی هم در روزهای نخست این فروشگاه آمده بودن و خوب هم خرید می کردند.

نمی دانم مجوز ایجاد چنین فروشگاهی را که در یکی از خیابانهای پر تردد و شلوغ شهر قرار دارد را چه کسانی صادر کرده اند که حتما برای خود دلیل قانع کننده ای دارند!!!

مطمئنا فروشگاه هایی که استقبال خوبی از آنان می شود بایستی مجهز به پاریکینگ اختصاصی برای خود باشند که عدم وجود چنین پارکینگی در این فروشگاه آن هم در آن نقطه شلوغ در خیابان پیغمبریه خود باعث آن میشود تا آسایش را از همسایگان کوچه های مجاور بگیرد!

اما نکته مهمی که باید به آن اشاره شود استفاده از فروشندگان خانم بدحجاب(همه فروشندگان خانم بودند)در یک همچین فروشگاهی اونهم در مرکز شهر و روبروی آستان مقدس چهارانبیاء از نکات قابل توجهی است که برای من جای سوال ایجاد کرده که مسئولیت پیگیری و نظارت بر چنین مکانهای عمومی به عهده چه ارگانی است؟!

اگر این اتفاق در فروشگاه های و مغازه های پاساژهایی مثل الغدیر  و خیابانهای خیام و طالقانی می افتاد خیلی دور از ذهن نبود اما این بار باید شاهد افتتاح فروشگاه به اصطلاح زنجیره ای و عمومی در مرکز شهر باشیم با این اوصاف!

امیدوارم مسئولین عزیز شهر که مجوز ساخت و برپایی چنین نمایشگاه هایی را صادر می کنند،قبل از اینکه مجری و مبلغ اجناس چینی ارزان قیمت ویکبارمصرف باشند!به فکر این باشند که چگونه می توان اجناس و کالاهای با کیفیت وطنی خود را که به دستان توانمند جوانان همین مرز و بوم ساخته می شود را به عموم مردم عرضه کرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه سی ام آبان ۱۳۸۹ساعت   توسط امیر صالحی  |